Benjaming's Clan

Jak to bylo, je a bude!

Benjaming’s Clan vznikl v roce 2013 jako pokračování kapely Benjaming Band, který byl založen v roce 2002.

V roce 2002 kdy vzniká kapela Benjaming Band, je základ čistě rodinného formátu. V kapele spolu hrají tři synové s tátou a vydávají se na společnou hudební cestu plnou nových zkušeností a dobrodružství. Během éry Benjaming Bandu nám vyrostl bubeník Máťa do puberty, který s kapelou začínal hrát v osmi letech, přičemž mezitím starší bratři kytarista Kuba a dudák Lukáš našli své první lásky, vypili své první pivo a dospěli. A táta basák Olda? Tak ten byl klukama pasován na rovnoceného člena kapely se vším všudy.

Začátkem roku 2013 Benjaming Band ukončuje svou činnost a kluci s Oldou přibírají do svého klanu polského muzikanta Jacka na post banjisty, který už je téměř také členem rodiny. Tímto se otevírá nová éra kapely a ta s sebou přináši odklonění od elektrických k akustickým nástrojům, změnu názvu kapely na Benjaming’s Clan a staronovou tvorbu.

Díky tomuto přelomu kapela dostává zcela nový formát a po natočení prvního alba Století páry do Clanu vstupuje další polský člen houslista Gřešek. Ten v létě 2014 na chvíli Clan opouští a na jeho pozici se začíná objevovat, v celé existenci kapely poprvé, krásná houslistka Barča. Jenže Clan je Clan a před natočením druhé desky Sedm statečných se Gřešek do kapely vrací a Clan se již začíná formovat do jeho současné podoby, kdy hraje v sedmi muzikantech. Ale kam nemůže čert nastrčí Báru, která nám oznamuje, že si bere na nějáký ten rok pauzu, ze svých osobních důvodů, ale nikoho z Clanu to není, fakt ne!

Na to Clan musel zareagovat, protože dvoje housle jsou dvoje housle a na místě Barči se začína objevovat mladičká houslistka Linda, kterou Clan přibral na své cestě v létě 2017.

A jak to bude dál?
Až se jednou sejdem všichni, bude nás osm!

Kuba

Kuba

kytara, zpěv

Olda

Olda

basová kytara, zpěv

Lukáš

Lukáš

dudy, mandolína, akordeon

Mates

Mates

bící, zpěv, klávesy

Jacek

Jacek

banjo, slidová kytara, tin whistle, zpěv

Gřešek

Gřešek

housle

Bára

Bára

housle, zpěv

Linda

Linda

housle